TOBB Bakan Hisarcklolundan 15 Temmuz mesaj

TOBB Bakan Hisarcklolundan 15 Temmuz mesaj

Highslide JS
Türkiye Odalar ve Borsalar Birlii (TOBB) Bakan M. Rifat Hisarcklolu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolaysyla bir mesaj yaymlad. Hisarcklolu mesajnda, ülkemizin istiklaline ve istikbaline yaplan bu alçakça saldry unutmadklarn ve unutmayacaklarn vurgularken, milli irade dnda bir seçenee asla boyun eilmeyeceini ifade etti.​

TOBB Bakan Hisarcklolu mesajnda u ifadelere yer verdi:

 

 “15 Temmuz 2016 hain darbe giriiminin 4. yldönümündeyiz.  Ülkemizin istiklaline ve istikbaline yaplan bu alçakça saldry unutmadk ve Allah’n izniyle unutmayacaz.

Türk milleti gücünü sandktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi meru kabul etmeyeceini, demokrasi ve milli irade dnda bir seçenee de asla boyun emeyeceini tüm dünyaya göstermitir.

 

Milletimizin dirayetiyle, ülkemizi kaba kuvvetle teslim almaya kalkanlara kar tarihi bir set çekmitir.

 

Birlik ve beraberliimizi kimsenin bozamayaca görülmütür.

 

Cumhurbakanmz Sayn Recep Tayyip Erdoan’n liderliinde, milletimiz cesaretle, ferasetle ve inançla vatan savunmasnda yer alm ve bu milli direnile yeni bir destana imza atmtr.

 

Fetö terör örgütü mensuplarna kar vatan savunmasnda iman dolu göüslerini siper eden vatan evlatlarmzla hepimiz iftihar ediyoruz.

 

Türk i dünyas olarak, ayn ruh ve ayn inançla çalmay sürdürüyoruz.

 

Türkiye’nin dünyann en büyük ekonomileri arasnda yerini almasn da yine hep birlikte çalarak salayacaz.

 

Tarihe geçen bu destans demokrasi mücadelesinde hayatn kaybeden milli direniin kahraman ehitlerine Allah’tan rahmet, kymetli ailelerine sabrlar diliyoruz, gazilerimizi minnetle anyoruz.”


Tarih : 14.07.2020
/ 197 kii grntledi.